Dnia 8 grudnia 2022 r. odbędzie się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania.

Cele konkursu:

• rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego ręcznego pisania,
  • doskonalenie umiejętności starannego i estetycznego pisania,
  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
  • kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,
  • odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Zasady konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Kątach.
  2. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – V i uczniowie klas VI – VIII.
  3. Zadaniem uczestnika będzie starannie, prawidłowe i bezbłędne przepisanie tekstu w ciągu 45 min.
  4. Należy używać długopisu z czarnym lub granatowym tuszem.
  5. Zabronione jest używanie korektora i długopisu zmazywalnego.
  6. Prace wykonane niesamodzielnie zostaną odrzucone.
  7. Prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową składającą się z 3 nauczycieli.
  8. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły http://www.katy.edu.pl
  9. Przy ocenie prac będą brane następujące kryteria: czytelność, kształt liter, łączenie liter, ich proporcje,  ułożenie pisma, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, estetyka.
  10. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach (uczniowie klas IV – V i uczniowie klas VI – VIII) otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
  11. Zapisy u nauczycieli języka polskiego do 06 grudnia 2022r.

Organizator: Justyna Wójcik