15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u przedszkolaków kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, kolorową kulę, piłkę itd. Było kolorowe,” kropkowo” i bardzo radośnie.