30 maja br. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matki. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:30 krótkim przemówieniem wygłoszonym przez panią dyrektor Cecylię Piwowar-Nadymu.

Następnie zaprezentowały się dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III, którzy śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze dla mam. Potem wystąpi8li uczniowie z klas IV-VII. Główną część ich występu stanowiła inscenizacja dnia z życia przeciętnej polskiej rodziny. Całość urozmaicały piosenki śpiewane przez uczennice z klas IV-VI.

Kolejnym elementem tegorocznych obchodów Dnia Matki były konkursy i zawody dla mami i ich dzieci. Szczególne emocje wzbudziło tworzenie na czas korali z makaronu oraz bieg z balonami.

Po zawodach otwarto fotobudkę, do której ustawiła się długa kolejka mami i ich pociech chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Świętowanie umilał gościom słodki poczęstunek – ciasto i kawa lub herbata.

Za przygotowanie uroczystości odpowiadali wychowawcy przedszkola i klas I-III oraz panie M. Wokurka, J. Wójcik i M. Stoś.