Pierwszy dzień wycieczki-20.04.2022

Sandomierz powitał nas pochmurną pogodą. Mimo to zachwycił nas swoim bogactwem i różnorodnością. Piękne zabytkowe miasto zwane  Małym  Rzymem, podobnie jak stolica Włoch leży na siedmiu wzgórzach. Stare Miasto jest pełne pięknych zabytków. Duże wrażenie robi Brama Opatowska i Ratusz, Podziemna Trasa i zamek na wzgórzu. Wszystkim podobało się Muzeum Jana Długosza.  Rejs statkiem po Wiśle , to dodatkowa atrakcja. ale najwięcej wrażeń i emocji wywołało Muzeum  Ojca Mateusza. Zmęczeni ale pełni wrażeń spędziliśmy w schronisku ,, Turysta”.

Zamek Królewski w Sandomierzu
Wąwóz Piszczele
W gościnie u Ojca Mateusza
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG-20220420-WA0021-768x1024.jpg
Nocleg w schronisku ,, TURYSTA”

Dzień drugi- Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny zwiedzaliśmy od samego rana.

Spacer z przewodnikiem po niezwykle przytulnym , klimatycznym miasteczku był bardzo przyjemny. 

Kazimierz Dolny to szalenie urocze miasteczko położone nad Wisłą. Bliskość rzeki sprawia, że funkcjonuje również druga nazwa, z którą można się czasem spotkać, czyli Kazimierz nad Wisłą.

Miasto znajduje się w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Kazimierz Dolny znajduje się w wielu turystycznych sercach, gdyż zarówno klimat, jak również kazimierzowskie zakamarki potrafią szalenie zauroczyć. 

Miasto również upodobali sobie zarówno artyści, jak i turyści, którzy tłumnie przybywają w odwiedziny. Nas także zauroczył. Sam spacer przez centrum, wraz z wizytą na Górze Trzech Krzyży zajął nam około 3 godzin. Ponadto odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Złotniczej.

« 1 z 2 »
Kategorie: Wydarzenia