Wrzesień upłynął uczniom SP w Kątach pod znakiem nauki, sprawdzianów i nadrabiania zaległości, dlatego nie zdziwiło organizatorów wycieczki do Rzeszowa duże zainteresowanie takim wyjazdem. W jego planie znalazł się m.in. seans kinowy i pobyt w parku trampolin.

Wydarzenie odbyło się 06 października 2021 r. i wzięli w nim udział uczniowie klas VI – VIII w SP w Kątach. Organizatorem wycieczki był pan Andrzej Mroczka, a opiekunami – panie Małgorzata Głodziak i Justyna Wójcik.

Po dotarciu do stolicy województwa uczniowie udali się do kina Helios na film pt. „Czarny młyn”. Ta polska produkcja dostarczyła młodym widzom wielu powodów do wzruszeń, śmiechu i łez; ukazała siłę przyjaźni i miłości. W filmie wystąpił ważny wątek, który stał się impulsem do kształtowania tolerancji wobec dzieci niepełnosprawnych, chorych. Uczestnicy wycieczki wyszli z kina bardzo zadowoleni.

Po krótkim pobycie w Galerii Rzeszów wycieczkowicze ruszyli do FlyParku (parku trampolin), aby rozładować drzemiące pokłady energii nagromadzone podczas pandemii. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z każdej dostępnej na terenie FlyParku atrakcji, a radości było przy tym co niemiara! I co najważniejsze, obyło się bez żadnych kontuzji!

Po dwugodzinnych szaleństwach na trampolinach wszyscy uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni ruszyli autokarem w drogę powrotną do Kątów. Około godziny 18:00 wszyscy byli już w swoich domach.

Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę! Na pewno jeszcze nie raz zorganizujemy wyjazd łączący aktywność intelektualną i sportową.

Justyna Wójcik