Wychowanie do życia w rodzinie (1 godzina lekcyjna) w klasie V – Maria Stoś

Zapraszam Was  do  kolejnych zagadnień z wdż. Temat na dziś: Zrozumieć siebie i innych.

Każdy z Was kochani wchodzi  w kolejne etapy swojego życia. Zmienia się nie tylko sylwetka, ale  nasze zachowanie, odbiór rzeczywistości i innych osób. Często nasze zachowanie zaskakuje nas samych. Ale cóż, taka jest kolej, czas płynie.

Często zauważamy:

-zmienność nastrojów,

– zakłopotanie i niepokój,

-nieakceptowanie swojego wyglądu,

– niepowodzenia w kontaktach  z rówieśnikami,

-izolacja od rówieśników- unikanie kontaktów,

-walka o niezależność.

Tak, dorosłość to odpowiedzialność za siebie, swoje wybory.

>Dla rozrywki rebusiki>>>>

Kategorie: Wydarzenia