Wychowanie do życia w rodzinie (1 godzina lekcyjna) w klasie V – Maria Stoś
Zapraszam Was do kolejnych zagadnień z wdż. Temat na dziś: Zrozumieć siebie i innych.
Każdy z Was kochani wchodzi w kolejne etapy swojego życia. Zmienia się nie tylko sylwetka, ale nasze zachowanie, odbiór rzeczywistości i innych osób. Często nasze zachowanie zaskakuje nas samych. Ale cóż, taka jest kolej, czas płynie.
Często zauważamy:
-zmienność nastrojów,
– zakłopotanie i niepokój,
-nieakceptowanie swojego wyglądu,
– niepowodzenia w kontaktach z rówieśnikami,
-izolacja od rówieśników- unikanie kontaktów,
-walka o niezależność.
Tak, dorosłość to odpowiedzialność za siebie, swoje wybory.
>Dla rozrywki rebusiki>>>>
