Temat: POKORA I PYCHA W MOIM ROZWOJU.
- Modlitwa: „ Zdrowaś Maryjo…”
- Serdecznie Was witam na kolejnej katechezie na której uczymy się życia. Życie bowiem jest największą sztuką i kto się jej uczy, ten pięknie żyje.
- Dzisiaj mamy temat trudny, ale jakże ważny w życiu każdego człowieka. Pokora i pycha. One mają wielki wpływ na nasze życie.
- Czym jest pokora, a czym jest pycha ? Dobrze pokazuje nam Jezus w Ewangelii, w przypowieści o faryzeuszu i celniku. Przeczytaj uważnie tę przypowieść w podręczniku na str. 152. Zastanów się i odpowiedz na pytania: Jaką postawę przyjął faryzeusz, a jaką celnik. Czym się te postawy różnią?
- W celu pogłębienia wiedzy o pokorze i pysze przeczytaj w podręczniku teksty o pysze (str.152) i o pokorze (str. 153). Oceń, która postawa jest lepsza dla człowieka?
- Na podstawie tekstów biblijnych ze str. 153, napisz w formie notatki, czym charakteryzuje się pokora.
Serdecznie Was pozdrawiam! Przypominam o zadaniach na ocenę. Termin już minął, ale jeszcze można poprawić ocenę. Pamiętajcie o modlitwie codziennej, o uczestniczeniu, a nie tylko oglądaniu Mszy świętej. W maju śpiewamy litanię do Matki Bożej. A Bóg pokoju niech będzie z Wami. Amen.
Przypominam mój adres : grzyb27@o2.pl