Temat: POWOŁANI.
- Modlitwa o powołania do służby Bożej: „ Ojcze nasz…”
Serdecznie Was witam na kolejnej katechezie. Mamy piękny miesiąc maj w którym szczególnie czcimy Maryję. Mam nadzieję, że śpiewacie litanię do Matki Bożej. Jeśli nie, to postarajcie się.
- W ostatnią niedzielę rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Co roku o tym czasie Kościół- wspólnota ludzi wierzących, prosi Pana Boga, aby powoływał ludzi do służby Bogu i ludziom. Czy dzisiaj potrzebni są jeszcze księża i siostry zakonne? Jaka rolę, jakie zadania wykonują dla ludzi powołani do służby Bożej?
- Pomyśl, zastanów się przez chwilę i wypisz na kartce, jakie zadania wykonują dla ludzi i dla świata księża, siostry i bracia zakonni?
- Dzisiejsza sytuacja w jakiej znaleźliśmy się, pomaga nam zobaczyć, że świat, ludzie potrzebują Boga, potrzebują wartości duchowych, które pomagają nam pokonać trudne chwile w naszym życiu. Powołani do służby Bożej przypominają nam o Bogu, który jest jedynym Zbawicielem człowieka, w którym znajdzie pomoc i bezpieczeństwo.
- Każdy z nas jest „ po coś na tym świecie ”, jest do czegoś powołany, aby w tym świecie odnalazł swoje miejsce, aby to życie przeżył sensownie i spełnił się. Proponuję Ci filmik, który może pomóc Ci odnaleźć się w tym świecie : https://www.youtube.com/watch?v=FyTMvJKe1fU
- Po oglądnięciu filmiku napisz notatkę do czego jesteś powołany.
Serdecznie was pozdrawiam. Przypominam o zadaniach. Niektórzy jeszcze nie „zatrybili.”, a koniec roku już blisko. Niech was błogosławi Pan.