Dzień dobry. Zaczynamy nowy dział. Temat lekcji: Tlenki metali i niemetali. My już znamy wzory i nazwy tlenków  (przypomnicie sobie, to są te „łapki”, co mówiłam, że tlen ma zawsze dwie a inne pierwistki to odczytywaliśmy z podręcznika str. 237). Dzisiaj proszę otwórzcie stronę: https://chemiadlaopornych.pl/szkola-podstawowa/tlenki/ i przypomnicie sobie ten temat. Pozdrawiam.

Kategorie: Wydarzenia