Język polski (1 godzina lekcyjna) w klasie VI – Justyna Wójcik

Temat: Rodzaje podmiotów w zdaniu.

Lekcja prowadzona za pośrednictwem aplikacji Google Meet. Spotykamy się o 8:55. Kod do zajęć utd-ittv-uqh

Przygotujcie podręczniki, zeszyty i długopisy (również kolorowe).

Polecenia dla uczniów, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w wideokonferencji:

  1. Przeczytaj informacje ramki z podręcznika ze str. 246 o podmiocie i sposobach jego wyrażania. Zauważ, że podmiot nie zawsze jest wyrażony rzeczownikiem. Zapamiętaj, jakimi częściami mowy może być wyrażony podmiot.
  2. Wykonaj zadania 1a,b do zeszytu.
  3. Z ramki ze strony 247 przepisz do zeszytu nazwy rodzajów podmiotów i ich przykłady.

Wskazówka! Podmiot logiczny najczęściej występuje wtedy, gdy orzeczeniem są wyrazy oznaczające ubywanie, przybywanie, brak lub nadmiar.

Zadanie domowe.  Wymyśl i zapisz do zeszytu cztery zdania z podmiotem logicznym. Wykorzystaj powyższą wskazówkę.

W razie pytań, proszę dzwonić lub pisać na e-mail justiiw12345@gmail.com.

    Kategorie: Wydarzenia