21 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kątach odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole jest dniem niezwykłym. Wspólne świętowanie jest okazją do zacieśnienia więzi najmłodszych z seniorami, uczy szacunku do starszych, miłości i wdzięczności. Niewiele jest takich dni w kalendarzu, które łączą pokolenia i wzruszają do łez. Dzieje się tak zawsze w naszej szkole, kiedy dzieci zapraszają swoich dziadków i babcie, by wyrazić im swoją miłość i wdzięczność za to, co dla nich robią. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele, a jej dalsza część odbyła się w szkole.

Pani dyrektor Cecylia Piwowar powitała wszystkich gości i złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia. Pani dyrektor w swym wystąpieniu podkreśliła, że Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. To właśnie dzięki dziadkom dzieci już od najmłodszych lat uczą się miłości, wrażliwości, szacunku i tolerancji. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowały część artystyczną, recytowały wiersze, śpiewały dla gości. Najpierw wystąpiły dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego i klas I−III. Wnuczęta przekazały słowa wdzięczności i podziękowania swoim babciom i dziadziusiom. Na zakończenie wystąpili uczniowie klas IV−VI z koncertem kolęd.

Dziewczynki z klasy V i VI śpiewały kolędy przy akompaniamencie gitar. Jakub Mroczka uczeń klasy czwartej piękne zagrał na saksofonie. Bartosz Praskowicz grał na klarnecie, a dziewczynki z klasy IV na fletach. Życzenia zebranym złożyli: Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz oraz Wójt Gminy Nowy Żmigród, który swoją obecnością uświetnił uroczystość. Wśród zaproszonych gości byli także sołtys wsi Kąty Tadeusz Źrebiec i sołtys z Brzezowej Piotr Bilski. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki i zaprosiły do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez Rade Rodziców. Sponsorem jak zwykle była Wspólnota Leśna w Kątach. Szanowni goście trud swoich wnuków nagrodzili ogromnymi brawami, a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu.

Więcej zdjęć:

« 1 z 2 »

Kategorie: Archiwum